شما در اینجا هستید:  خانه /  

تحقیق و توسعه

فن آوري و نوآوري :

شركت توليدي و صنعتي نيك‌كالا اولين شركت توليد كننده‌ي لوازم خانگي در ايران است كه داراي پروانه‌ي تحقيق و توسعه صنعتي مي‌باشد. اين بخش پيوسته در حال كسب تجربه و يافتن راه‌هاي جديد براي بهبود كيفيت محصولات و بالا بردن كارايي و كاهش اثرات آنها بر محيط زيست است و در عين حال در ارائه‌ي محصولات جديد نيز تلاش مي‌كند. كارشناسان اين بخش از زمره متخصصين طراز اول ايران بوده و همگام با مديريت، به دنبال افق‌هاي تازه جهت نهادينه سازي امكانات توليدي نوين در نيك‌كالا مي‌باشند.

در اين راستا مجموعه‌ي تحقيق و توسعه شركت موفق گرديده است راندمان حرارتي محصولات خود را مطابق با آزمايشات مدنظر استانداردهاي اروپا (برابر استاندارد EN-613) تا بيش از %85 افزايش دهد كه علاوه بر كاهش مصرف سوخت، سبب كاهش توليد آلاينده‌هاي زيست محيطي NOX و CO نيز گرديده است.فهرست اختراعات :

كارشناسان ما در اين قسمت از زمره متخصصين طراز اول ايران هستند و با همكاري نزديك با دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي كشور به دنبال افق‌هاي نوين براي نيك‌كالا و امكانات فوق العاده توليدي آنند.
1- سيستم كاهنده مصرف سوخت با حفظ ارزش حرارتي و كنترل دماي پايدار در بخاريهاي گازسوز.
2- بخاري‌كوچك دو كاره (زميني و ديواري) دودكشدار- مخزندار و شعله نما هوشمند.
3- طراحي و ساخت هشدار دهنده انسداد لوله بخاري.
4- طراحي و ساخت بخاري هرمتيكال ايزوله با سيستم بالانس خودكار هواي ورودي و خروجي دستگاه.
5- طراحي و ساخت شير ايمني كنترل گاز بدون نياز به پيلوت براي انواع بخاري گازي.
6- طراحي و ساخت محفظه احتراق توربو با عمليات تبادل حرارتي طبيعي.
7- بخاري با سيستم كنترل از راه دور.
8- ‌سيستم گرمايشي سينرژيك با هيزم هاي سراميكي و شيشه نسوز با قوس 180 درجه مدل MC100
9- سیستم کاهنده دمای (چهاروجه) بدنه و درب فر اجاق گاز از طریق تلفیق سیستم عایق طبیعی جریان هوا و فن مخصوص در حین استفاده از فر اجاق گاز 

     برای دانلود فرم همكاري مخترعين کلیک کنید