نیک کالا

شركت نیك‌كالا به ‌مدیریت اخوان حاجی سیدسلیمان از سال 1344 شروع به فعالیت صنعتی طبق پروانه بهره برداری شماره 42797/100 نموده است.
در تاریخ 25/3/1349 این شركت تحت نام «شركت تولیدی و صنعتی نیكُلا» به ثبت رسیده
و ابتدا با ماهیت "شركت با مسئولیت محدود" و در تاریخ 25/6/1361 نام آن به «شركت تولیدی و صنعتی نیك‌كالا» تغییر و متعاقباً ماهیت‌آن‌ در تاریخ 15/9/1373 به "‌شركت ‌سهامی ‌خاص"‌ تبدیل‌شد.
كارخانه نیك‌كالا در سال 1373 از محل سابق خود در تهران به محل فعلی واقع در كیلومتر 16 اتوبان كرج ـ قزوین، نبش جاده كمالشهر منتقل و در زمینی به مساحت 138,000 متر‌مربع فعالیت صنعتی خود را بسط و میزان اشتغال را بطور ‌مستمر افزایش‌داده و درحال حاضر 470 نفر پرسنل مستقیم را در خدمت دارد.
تولیدات شركت در حال حاضر شامل انواع بخاری و شومینه گازسوز و اجاق گاز رومیزی (توکار)  بوده و انشاء ا... در آینده نزدیك انواع اجاق گازهای فردار نیز به تولیدات آن اضافه می‌گردد. ظرفیت ‌اسمی ‌این ‌كارخانه ‌برطبق ‌پروانه ‌بهره‌برداری شماره 42797/100 شامل 420,000 دستگاه انواع بخاری و شومینه گازسوز و 100,000 دستگاه انواع اجاق گازهای فردار و رومیزی می‌باشد. تولیدات شركت علاوه بر توزیع داخل از زمینه مساعد صادراتی نیز برخوردار است.
شركت نیك‌كالا، از بدو تأسیس همواره از دو شعار پیروی كرده است :
اول در محیط كارخانه؛ شعار «نخست انسان، سپس كالا» :
 نیروی انسانی موجود در شركت علاوه بر ارتقاء مستمر سطح آگاهی، دانش و تخصص خود به شكلی خودآگاه احساس تعهد و مالكیت مستمر بر مجموعه را دارند.
دوم و در محیط مصرف و اجتماع؛ شعار «این نام نیك است كه می‌ماند» :
 این بدان مفهوم است كه نیك‌كالا هیچگاه و تحت هیچ شرایطی نباید كیفیت محصولات خود را تقلیل داده، بلكه بطور مستمر تلاش در بهبود كیفیت محصولات همت گماشته و همواره بدان اعتقاد داشته كه «حق با مشتری است» و اجرای كلیه تعهدات خود را وظیفه‌ای شرعی، قانونی و اخلاقی می‌داند.

 

نیك‌كالا بعنوان یك تولیدكننده، خود در واقع مصرف‌كننده بسیاری از مواد اولیه، ملزومات و نیازهای روزمره داخلی است كه زنجیره ای از صنایع با کیفیت داخلی را حمایت و فعال می‌نماید. 
  این شركت به دلیل پیش‌بینی‌ها و ایجاد تمهیدات لازم، آموزش مؤثر، صرفه‌جویی علمی و عملی، داشتن اختراعات متعدد و ... روندی را طی نموده تا محصولات خود را حتی با كیفیتی بالاتر از قبل به بازار ارائه نموده و ضمن حفظ و پایدار سازی نمایندگان و توزیع‌كنندگان به عنوان سرمایه های تجاری خود، اخلاق حرفه ای را با الگویی تلفیقی از آموزه های اسلامی، فرهنگ ایرانی و بینش جهانی، بر پایه ارزشهای پایدار اخلاقی بنا نهاده است. با گستره مناسبی از شبکه  خدمات مشتریان در سراسر کشور و  ارایه مجمو عه ای کامل از فرآیند های مشتری مداری، رضایت مندی پایدار و مطمئن را برای  مشتریان، به عنوان سرمایه های اصلی خود فراهم کرده است. ...

تاریخچه

دسته بندی محصولات

محصولاتی که می خواهید را بیابید.